Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 28 listopada 2022

Zadzwoń do nas       884 908 108

Aleksandra Falfasińska – absolwentka kursu programowania w Krakowie

Aleksandra Falfasińska ukończyła kurs programowania w Akademii 108. Postanowiła się przebranżowić i w celu zdobycia odpowiednich kwalifikacji, postanowiła wziąć udział w bootcampie. Posłuchajcie jej opinii o nauce w szkole programowania oraz o tym jak udało jej się znaleźć pracę w IT.

Szkoła programowania jako sposób na nową pracę

Aleksandra uczyła się na humanistycznych kierunkach, pracowała jako specjalista do spraw handlowych. W pewnym momencie postanowiła zmienić branżę. IT wydawało jej się dobrym kierunkiem zarówno pod względem zarobków, jak i ciekawej pracy z możliwością rozwoju. Pewnie umiejętności zdobyła na własną rękę, potrzebowała jednak usystematyzowania wiedzy i poszerzenia wiedzy. Z tego powodu podjęła decyzję o nauce w szkole programowania. Miała nadzieję, że uda jej się znaleźć wymarzoną pracę po kursie. I tak się stało!

Front End Developer – poszukiwanie pracy

Przed kursem Aleksandra zdobywała wiedzę na własny rachunek, już wtedy szukała pracy jako Front End Developer. W celu zwiększenia swoich umiejętności rozpoczęła naukę na bootcampie Akademii 108 i udało się, pracę po kursie znalazła bardzo szybko – jak mówi, program kursu doskonale wpisał się w potrzeby stanowiska.

Aleksandra miała dwie rozmowy kwalifikacyjne – jedną kiedy szukała etatu przed kursem, drugą w celu znalezienia pracy po kursie w Akademii 108. Jak mówi, rozmowy te były podobne pod względem technicznym. Ta druga okazała się sukcesem! Aleksandra wkrótce rozpoczyna pracę jako Front End Developer. Na nowym stanowisku pracy będzie zajmowała się tworzeniem sklepów internetowych z wykorzystaniem technologii takich jak Sass, Gulp oraz ReactJS.

Praca po kursie – czy to możliwe?

Jak mówi Aleksandra, poszukiwanie pracy wyglądało podobnie jak w innych branżach – mianowicie aplikowała na znalezione w sieci ogłoszenia. W jej przypadku duże znaczenie miało stworzenie autorskiego portfolio – nie miała doświadczenia zawodowego jako Front End Developer.
Według Aleksandry trenerzy w szkole programowania byli – i wciąż są – bardzo pomocni. Każdy z nich pomagał w trakcie trwania kursu, są również otwarci na wsparcie w pierwszych zadaniach na nowym stanowisku pracy.

Jeśli zastanawiasz się czy kurs Front End Developer to coś dla Ciebie, dołącz do nas podczas bezpłatnych warsztatów programowania Codevening.

Myślisz o nauce programowania?

Zastanawiasz się, jak ocenić swoje zdoloności?

Sprawdź swoje predyspozycje rozwiązując darmowy test