Mateusz Mółka – Absolwent kursu Front End Developer rozpoczął swoją pierwszą pracę w Londynie

Najczęstszym pytaniem, które nurtuje osoby planujące rozpocząć kurs programowania jest: Czy możliwe jest znalezienie pracy po kilku tygodniach nauki? Jak najbardziej! Wielu studentów naszej szkoły znajduje pracę w branży IT, a niektórzy aplikują na stanowiska jeszcze w trakcie nauki. Dzisiaj opowiemy Wam o jednym z naszych kursantów.

Mateusz to absolwent kursu Front End Developer, który rozpoczął swoją pierwszą pracę na stanowisku programisty w Londynie – posłuchajcie jak wyglądało poszukiwanie pracy po kursie oraz co Mateusz sądzi o nauce na kursie programowania w Akademii 108.

Absolwent kursu Front End Developer a poszukiwanie pracy

Branża IT rozwija się bardzo dynamicznie, a nowoczesne technologie obecne są już niemal w każdym sektorze. Z tego powodu jest bardzo duże zapotrzebowanie na programistów, a pracodawcy nie zawsze szukają osób z doświadczeniem. Często jest tak, że oferują stanowiska dla tych, którzy nie mogą pochwalić się jeszcze doświadczeniem i dopiero szukają pracy po kursie programowania. Posiadają oni potrzebne umiejętności, dzięki którym mogą wykonywać powierzane im zadania, a nad ich pracą czuwają starsi doświadczeniem pracownicy.

Kurs programowania może być szybkim sposobem na rozpoczęcie kariery w branży IT. Absolwent kursu Front End Developer może kontynuować naukę będąc już na etacie. To ciekawa alternatywa dla kilkuletnich studiów, a także sposób na przebranżowienie się i rozpoczęcie nowej pracy.

Praca po kursie – jak ją zdobyć?

Mateusz zaczął poszukiwania pracy jeszcze w trakcie trwania kursu. Ma za sobą kilka rozmów kwalifikacyjnych, na których sprawdzane były przede wszystkim jego umiejętności praktyczne. Jak mówi, pytania które otrzymywał pokrywały się z wiedzą zdobytą na kursie programowania.

Jak zdobyć pracę po kursie? Przede wszystkim trzeba podjąć wyzwanie i rozpocząć naukę. Posiadając motywację i chęć do pracy, można osiągnąć bardzo wiele w niedługim czasie. W branży IT liczą się przede wszystkim umiejętności praktyczne, a takie właśnie posiada absolwent kursu Front End Developer.

absolwent kursu front end developer

Kurs programowania początkiem nowej drogi

Warunkiem znalezienia pracy po kursie jest intensywna nauka. Najważniejsze by mieć odpowiednią motywację i chcieć rozwijać swoje umiejętności. Aby rozpocząć naukę, nie trzeba posiadać wiedzy z programowania. Nasi kursanci rozpoczynają kodowanie już od pierwszych zajęć i pod okiem doświadczonych mentorów zwiększają swoją wiedzę. Mateusz oraz wielu innych absolwentów Szkoły Programowania Akademia 108 udowodniło jak można spełniać swoje marzenia jeśli się tego naprawdę chce 🙂