Wielokrotnie pisaliśmy o tym, jak pożądani są obecnie programiści na rynku pracy. Nauka kodowania wiąże się z ciekawą, inspirującą pracą oraz wysokimi zarobkami. Już na początku można liczyć na wyższe wynagrodzenie niż na tożsamych stanowiskach w innych branżach. Ale czy konieczne jest kończenie kilkuletnich studiów? Otóż nie – początkiem kariery może być również kurs programowania.
Ulyana Plaksiy to absolwentka kursu Front End Developer w Szkole Programowania Akademia 108. Opowiedziała nam czym zajmowała się wcześniej, o tym dlaczego zdecydowała się uczyć kodowania oraz jak udało jej się znaleźć pracę po kursie.

Kurs programowania – pierwszym krokiem podjęcie decyzji

Nauka kodowania wymaga sporo wysiłku, co szybko owocuje rozwojem umiejętności praktycznych. Można osiągnąć bardzo wiele, ale pierwszym krokiem jest decyzja. Jeśli masz motywację i chcesz rozpocząć kodowanie, kurs programowania to najszybszy sposób.
W przypadku naszej absolwentki decyzja zapadła bardzo szybko. Postanowiła odmienić swoje dotychczasowe życie i zagłębić się w temat nowych technologii. Jak mówi, zadzwoniła do nas aby sprawdzić, czy są wolne miejsca na najbliższym kursie Front End Developer, a kiedy otrzymała potwierdzenie rozpoczęła przygotowania do kursu.

Praca po kursie programowania

Pewnie jesteście ciekawi ile zajęło Ulyanie poszukiwanie pracy. Wysyłanie CV rozpoczęła od razu po zakończeniu kursu programowania i już po kilkud dniach otrzymała pierwsze zadania testowe, a pracę otrzymała po pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej.
Jak twierdzi, wszystkie umiejętności, które zdobyła na kursie przydają się jej podczas pracy. Co ciekawe, jej koledzy dopiero po kilku dniach zorientowali się, że jest początkująca i to jej pierwsza praca po kursie.

front end developer

Front End Developer – jak odnieść sukces?

Zastanawiając się nad rozpoczęciem nauki często pada pytanie, czy kurs programowania to sposób na zdobycie umiejętności potrzebnych do pracy na stanowisku Front End Developera. Okazuje się, że zdecydowanie tak! Ulyana i wielu innych absolwentów naszej szkoły znalazło świetną pracę po kursie (Mateusz Mółka – Absolwent kursu Front End Developer rozpoczął swoją pierwszą pracę w Londynie).
Też chcesz odmienić swoje życie i rozpocząć pracę w IT? Najważniejsza jest odpowiednia motywacja i systematyczna praca! 🙂