Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 marca 2024

Zadzwoń do nas       884 908 108

Programista i 5 najważniejszych mitów na jego temat

Zawód programisty jest ogólnie ceniony i bardzo opłacalny. Podobnie jak w wielu innych branżach, pojawia się mnóstwo mitów, które sprawiają, że nie mamy pewności, czy powinnyśmy rozpocząć naukę w tym kierunku. Z czego to wynika? Najcześciej z opinii osób, które nawet nie miały styczności z pracą programisty. W dzisiejszym wpisie postaramy się przedstawić kilka najbardziej znanych mitów i w ten sposób udowodnić, że kurs programowania jest znacznie ciekawszy niż się wydaje 🙂 Już poznanie podstaw programowania daje możliwość rozwijania się w tym kierunku.

Programista – zawód dla “nerdów”

Co oznacza to określenie? Mówiąc prosto – to maniak, który cały swój czas spędza przy komputerze. Jest odludkiem, który niemal przestaje mieć kontakt ze światem rzeczywistym, przez co ma problemy z kontaktami międzyludzkimi. Internet przepełniony jest memami i opiniami, że tak właśnie wygląda życie programisty. Absolutnie nie jest to prawdą! Praca ta polega na komunikowaniu się z komputerem poprzez wprowadzanie kodów, jednak nie tylko – współpracuje on wieloma osobami i wspólnie z całym zespołem tworzy projekty. W tej pracy efekt końcowy zależny jest od zadań całej grupy – każdy zajmuje się inną częścią. Przykładowo Front End Developer tworzy tą część strony internetowej, którą widzimy w przeglądarce, a za jej działanie od stron serwera odpowiedzialny jest Back End Developer.
Często jest tak, że doświadczony specjalista pracuje przez 6 godzin dziennie, a mimo to osiąga wysokie zarobki – ma więc zdecydowanie więcej czasu na wiele innych zajęć 🙂

szkoła programowania

Podstawy programowania – zaawansowana algorytmika wymagana!

To kolejny mit. Znajomość zaawansowanej matematyki i skomplikowanych algorytmów nie jest warunkiem do rozpoczęcia pracy w branży IT. W praktyce na początku przydaje się głównie tabliczka mnożenia, odejmowanie i dodawanie połączone z umiejętnością logicznego myślenia. Poprzez ćwiczenia praktyczne, szkoła programowania może doskonale przygotować Cię do pracy w tej branży. Pierwszym krokiem jest poznanie podstaw programowania a dalej już tylko praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka! 🙂

Szkoła programowania – tylko dla nielicznych?

Bardzo często pojawiają się opinie, że tylko wybitne, ścisłe umysły mogą podjąć się nauki programowania. Prawda jest nieco inna – każdy może odkryć w sobie pasję do kodowania, wystarczy, że potrafi logicznie myśleć. To zawód, który nie ogranicza się do ciągłego wpisywania ciągu kodów, oprócz tego potrzeba jest kreatywność. Każdy projekt opiera się na jakimś pomyśle – im lepsza idea, tym ciekawszy efekt końcowy.

podstawy programowania

Programista to zawód dla mężczyzn?

Zupełnie nie zgadzamy się z tym stwierdzeniem. W naszej szkole programowania kształcą się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a później dostają pracę w różnych sektorach. Na kursach programowania zdarzaja sie grupy, w których przeważają kobiety. Aby upewnić się, co do tego, warto poznać badania przeprowadzone przez badaczy z San Luis Obispo i Uniwersytetu Karoliny Północnej. Wykazują one, że kody pisane przez kobiety mogą być lepsze.
Kryterium oceny badań stanowiły preferencje użytkowników GitHub’a. Częściej wybierano programy napisane przez programistki, a trzeba zaznaczyć, że użytkownicy nie znali płci autorów.

Podstawy programowania można poznać tylko na studiach

Szkoła programowania to sposób na szybkie przyswojenie wiedzy. Nasi absolwenci często znajdują pracę w niedługim czasie po ukończeniu kursu. To najlepszy dowód na to, że aby być programistą, nie jest konieczne ukończenie kilkuletnich studiów. To zawód, w którym liczą się przede wszystkim umiejętności, a to w jaki sposób je zdobędziesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Pierwszym krokiem jest poznanie podstaw programowania, później trzeba stale rozwijać umiejętności i w ten sposób piąc się po ścieżce kariery. Szansę na start daje szkoła programowania Akademia 108.