Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Programiści w Polsce doceniani przez zagraniczne firmy IT

Branża IT wciąż się rozwija. Mimo ogólnego kryzysu spowodowanego pandemią, zarobki programistów wzrosły w tym roku nawet o 18%. Jak donosi portal bankier.pl wielu specjalistów w Polsce otrzymuje propozycje pracy od zagranicznych firm, co potwierdza, że programiści z Polski i ich umiejętności są bardzo cenione.

Nauka programowania – praca bez względu na lokalizację

Jednym z czynników, które wpływają na to, że mimo pandemii, IT staje się rozwija jest możliwość pracy zdalnej. W ciągu ostatniego roku ta forma pracy zyskała na popularności, zarówno w tej branży, jak i w innych. Taki sposób pracy ogromnie zwiększa możliwości programistów. Nie ogranicza ich lokalizacja – mogą starać się o pracę nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami bez konieczności zmiany miejsca zamieszkania. Jak się okazuje, wiele firm zagranicznych stara się właśnie o polskich specjalistów od programowania, co otworzyło ścieżki rozwoju wielu koderom. Stawarza to również atrakcyjną perspektywę dla osób, które dopiero rozpoczynają lub są w trakcie nauki programowania.

programowanie

Programista – zawód bez granic?

Portal NoFluffJobs przeprowadził ankietę wśród osób zajmujących się programowaniem. Wyniki są jednoznaczne – zagraniczne firmy chcą zatrudniać polskich specjalistów. Aż połowa ankietowanych otrzymała propozycję pracy z innego kraju. Zainteresowanie wykazują przede wszystkim firmy z Niemiec i Anglii, a także Holandii, Szwecji i Norwegii. Ta perspektywa jest bardzo atrakcyjna dla osób, które są w trakcie nauki programowania. Praca dla zagranicznej firmy wiąże się z dużą możliwością rozwoju oraz – nie da się ukryć – ze znacznie wyższymi zarobkami.

Programowanie otwiera wiele drzwi

Przeglądając ogłoszenia, programiści zwracają uwagę także na formę zatrudnienia, warunki i czekające ich obowiązki. Bywa, że w firmach zagranicznych osoby zajmujące się programowaniem mają nawet lepsze warunki i większą możliwość rozwijania się niż w lokalnych firmach w Polsce. Programowanie wiąże się z wyższymi zarobkami, a w porównaniu ze stawkami w naszym kraju, zagraniczne są jeszcze atrakcyjniejsze. Dodatkowo, możliwość pracy w innym kraju bez przeprowadzki znacznie zwiększa ilość potencjalnych stanowisk pracy, na które programista może kandydować.
Jedno jest pewne – nauka programowania daje możliwość znalezienia świetnej pracy. Coraz więcej zagranicznych firm szuka pracowników w naszym kraju, a co za tym idzie, coraz więcej osób ma możliwość znalezienia bardzo atrakcyjnej posady.

Chcesz zacząć się uczyć? Sprawdź nasze kursy programowania.

 
Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/W-IT-nadal-panuje-rynek-pracownika-8213315.html