Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 11 grudnia 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Bootcamp a studia – kiedy kurs jest lepszym wyborem?

Rynek pracy kursi atrakcyjnymi ofertami dla programistów. Zapotrzebowanie na koderów jest bardzo duże, a zarobki z roku na rok stają się wyższe. Już na początku kariery można liczyć na lepszą stawkę niż w innych branżach, dodatkowo te szybko rosną wraz z nabieraniem doświadczenia. Pytanie, które pojawia się bardzo często od osób początkujących brzmi: Jak uczyć się programowania, aby znaleźć pracę? Wybrać studia czy bootcamp?

Bootcamp i kurs programowania – podstawowe różnice

Oczywiście można uczyć się kodować dla samorozwoju, czy też hobbystycznie. Jednak zdecydowanie większość osób ma na celu znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy w IT. Pierwszą, oczywistą metodą na osiągnięcie tego celu są studia wyższe. Nie jest to jednak jedyna opcja, nie jest też bez wad. Drugą możliwością są popularne kursy programowania, które trwają zwykle kilka tygodni. Pierwszą różnicą pomiędzy tymi możliwościami jest czas – studia trwają kilka lat, dlatego kurs może być sposobem na bardzo szybkie rozpoczęcie kariery.

Nauka programowania na studiach – nie zawsze najlepszy wybór

Nauka programowania na studiach obejmuje bardzo szeroki zakres wiedzy. Ogrom teorii i przedmiotów, które wypełniają program – niekoniecznie są one przydatne w realnej pracy jako programista. Posiadanie wykształcenia wyższego na kierunku informatycznym z pewnością jest dużą zaletą, ale możliwe jest szybsze zdobycie wiedzy praktycznej i rozpoczęcie pracy. Dla osób zainteresowanych intensywną, szybką nauką programowania rozwiązaniem może być bootcamp, czyli kurs programowania. Jak to możliwe? Czy naprawdę w kilka tygodni można zdobyć kwalifikacje do pracy? Jak pokazują historie absolwentów naszej szkoły – tak, jest to możliwe.

kurs programowania

Kurs programowania dla ambitnych i nastawionych na sukces

Program kursu programowania opiera się o realne potrzebny pracodawców. Do rozpoczęcia pracy wymagane są konkretne umiejętności praktyczne i to przede wszystkim one są sprawdzane w procesie rekrutacji na stanowisko w IT. Podczas bootcampu zdobywa się konkretną wiedzę – nie ma tu miejsca na poznawanie historii komputera i tego typu teoretycznych zajęć, co zwykle zajmuje czas na studiach wyższych. Od pierwszych warsztatów zaczyna się konkretna nauka programowania. Studenci poznają technologie wykonując zadania programistów, a wiec przygotowując się do obowiązków, które czekają na nowym stanowisku pracy. Trzeba w ty miejscu wspomnieć, że sukces uzależniony jest od włożonego wysiłku. Trzeba poświęcić na naukę jak najwięcej czasu i po prostu intensywnie przygotowywać się pod okiem trenerów na kursie programowania. To przepis na sukces! 🙂