Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Ile zarabia programista w Polsce, czyli dlaczego warto uczyć się programowania

Programista i zarobki – ten temat jest najlepszą motywacją do nauki kodowania, ponieważ z roku na rok programiści zarabiają więcej. Branża IT rozwija się w błyskawicznym tempie, dlatego jest coraz większe zapotrzebowanie na koderów, a ich umiejętności są cenione coraz lepiej.
Ile zarabia programista w Polsce i na jaką stawkę może liczyć koder z mniejszym doświadczeniem?

Front End Developer – zarobki w zależności od stopnia doświadczenia

programista zarobki

Według raportu Sedlak & Sedlak (https://tvn24bis.pl/pieniadze,79/zarobki-programistow-w-polsce,856316.html) programiści w Polsce zarabiają nawet 14 tysięcy brutto. Oczywiście wynagrodzenie zależne jest od umiejętności i doświadczenia, jednak również młodsi stażem pracownicy zarabiają więcej niż na tożsamych stanowiskach w innych branżach.
Ile zarabia programista Front End? Jak mówi raport, obecnie (26.07.2018r) mediana wynagrodzenia wynosi 8 017 zł brutto. Taka kwota zdecydowanie zachęca do rozpoczęcia kariery jako programista.

Programista a zarobki, czyli dlaczego warto uczyć się kodowania

Zarobki programistów są wysokie, a zapotrzebowanie na pracowników w IT stale rośnie. Z tego powodu początkujący Front End Developerzy są w bardzo korzystnej sytuacji, ponieważ możliwe jest znalezienie świetnej pracy, mimo braku wcześniejszego doświadczenia.
To ile zarabia programista jest doskonałą motywacją do rozpoczęcia nauki kodowania. Kurs programowania Front End to sposób na zdobycie umiejętności praktycznych, dzięki którym można wkroczyć na rynek pracy jako junior programista. Zarobki będą rosły wraz ze zdobywanym doświadczeniem.

front end

Ile zarabia programista w Polsce

Kurs programowania metodą bootcamp to kilka tygodni intensywnej nauki pod okiem doświadczonych mentorów. Tak naprawdę sukces zależy od motywacji oraz wysiłku włożonego w regularną naukę kodowania.
Jak donosi raport Sedlak & Sedlak, niezależnie od doświadczenia programisty, zarobki w Polsce są korzystne, a wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących latach sytuacja będzie jeszcze lepsza. W zawodzie programisty najważniejsze są posiadane umiejętności, dlatego również osoby początkujące po ukończeniu bootcampu mają spore szanse na rozpoczęcie kariery w IT.

Jeśli zastanawiasz się nad nauką programowania na kursie Front End, śledź naszego fanpage’a na Facebooku – pojawiają się tam bieżące informacje o kursach, a także historie absolwentów bootcampu.