Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Jak nauczyć się programowania?

Programowanie to coś, bez czego współczesny świat nie mógłby funkcjonować. Pracownicy branży IT odpowiadają już niemal za każdą sferę naszej codzienności, nic więc dziwnego, że na rynku stale rośnie zapotrzebowanie na dobrych programistów. Warto zastanowić się, co dałoby nam przekwalifikowanie się. Nikt nie mówi, że będzie łatwo, jednak nie jest też tak, że kodować mogą tylko nieliczni. Możesz osiągnąć, co tylko zechcesz, wystarczy, że potrafisz logicznie myśleć i jesteś przygotowany na intensywną naukę programowania.

Kurs programowania umożliwia start

Nie ma takiej zasady, która mówiłaby, że do pracy jako programista potrzebujesz kilkuletnich studiów. Najważniejsze są posiadane umiejętności, a to w jaki sposób je zdobędziesz, zależy od Ciebie. Kurs programowania przygotuje Cię do rozpoczęcia kariery, pod warunkiem, że podejmiesz się bardzo intensywnej nauki. Jest to branża, która dynamicznie się rozwija, dlatego nauka programowania nie kończy się wraz z kursem. Na nowym stanowisku pracy będziesz podejmował się kolejnych zadań, a z każdym ukończonym projektem Twoja wiedza będzie się zwiększać.

szkoła programowania

Nauka programowania – jak powinna przebiegać?

Oczywiście, nauka programowania może być samodzielna. Na początku warto jednak znaleźć się pod opieką doświadczonego programisty, który pokieruje nas w odpowiednim kierunku, aby nasza nauka była szybka i jak najbardziej efektywna. Szkoła programowania to sposób na poznanie narzędzi, które ułatwią pracę. Mentorzy pomagają przyswoić wiedzę oraz na bieżąco sprawdzają jak sobie radzisz. Ewentualne błędy zostaną od razu poprawione, co znacznie usprawni dalsze działania.

Szkoła programowania a studia

Studia uniwersyteckie to oczywisty sposób na zdobycie kwalifikacji. Przekazywana wiedza jest kompleksowa: dużo wiedzy teoretycznej, ćwiczeń, zaawansowana matematyka. Nie daje to jednak stuprocentowej gwarancji, że absolwent znajdzie świetną pracę. Powód jest prosty – umiejętności kodowania są tak samo ważne jak wykształcenie, a czasami nawet ważniejsze. Czy podejmiesz studia, czy kurs programowania, sukces zależy od włożonej do tego pracy.

kurs programowania

Kurs programowania – szybko, ale skutecznie

Jeśli jesteś osobą zdeterminowaną i chcesz zmienić swoje życie na lepsze, szkoła programowania może Ci to zapewnić. Nasza metoda nauczania polega na szybkim przekazaniu wiedzy teoretycznej i utrwalaniu jej poprzez ćwiczenia praktyczne. Doświadczeni programiści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pokażą, jak efektywniej pracować.
Szkoła programowania Akademia 108 prowadzi kursy programowania metodą bootcamp – to intensywna nauka od podstaw realizowana w oparciu o zadania, z którymi spotyka się w pracy programista. Dzięki temu, uczestnik zdobywa dokładnie te informacje, których będzie potrzebował na przyszłym stanowisku. Przyspieszy to rozpoczęcie kariery oraz dalszy rozwój w branży.
Wszystko zależy od odpowiedniej motywacji, a jeśli już ją masz, zobacz jakie kursy programowania obecnie prowadzimy – Front End Developer.