Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Kobieta pracująca w branży IT

W dzisiejszych czasach branża IT jest jednym z najbardziej priorytetowych sektorów gospodarczych i przede wszystkim od niej zależy efektywny rozwój wielu innych dziedzin i gałęzi ekonomicznych. W związku z tym z roku na rok w świecie informatycznym wzrasta zapotrzebowanie na nowych specjalistów. Efektem ciągłego braku pracowników jest  wzrastające wynagrodzenia w tej branży – każdy profesjonalista doskonale zna swoją wartość . Według danych Komisji Europejskiej szacuje się, że w Europie brakuje nawet 800 tys. programistów.

Kobieta pracująca jako programistka

Wiele instytucji coraz częściej zwraca uwagę na problem niskiego poziomu zatrudniania kobiet w sferze IT. Do niedawna stanowiska te oblegane były głównie przez mężczyzn, jednak kobiety coraz częściej decydują się na podjęcie zdominowanej przez męską część społeczeństwa pracy. Płeć piękna stanowi obecnie zaledwie około 10 proc. wszystkich pracowników. Paradoksem całej tej sytuacji jest fakt, iż kobieta pracująca jako specjalistka od IT jest chętnie zatrudniana przez pracodawców z większych przedsiębiorstw, ponieważ jak pokazują badania najefektywniejsze wyniki osiągają zespoły damsko-męskie.

Kobieta pracująca

Obecnie kobietom często brakuje pewności siebie, przez co tracą szansę na ciekawą pracę i dynamiczną karierę. Sądzą, że nie sprostają zadaniu takim jakim jest kobieta pracująca w branży IT. Wystarczy jednak odrobina motywacji, trochę poświęcenia i kurs programowania pod okiem doświadczonych ekspertów. Może on obrócić całkowicie Twoje życie oraz wprowadzić do niego nową jakość. Większość kobiet nie jest jednak zdecydowana, czy sprosta wymaganiom, które stawia przed nią branża IT. Dużo myślą, a mało działają – rozwiązaniem tego problemu może być hasło mamo pracuj!

Kurs programowania

Kurs programowania także dla kobiet

W naszej szkole programowania na kursach w organizowanych w Krakowie zdarzają się grupy z przewagą kobiet. Co pokazuje, że kurs programowania to sposób na naukę także dla pań. Uważamy że jest to dobra zmiana dla branży IT, a liczba pracujących mam w zawodach związanych z informatyką będzie stale rosła.  Liczymy na to, że w przyszłości kobieta pracująca jako programistka będzie na porządku dziennym. Kurs programowania jest przepisem na lepszy start, ponieważ informatyk obecnie jest najbardziej opłacalnym i pożądanym zawodem na całym świecie.

Mamo pracuj

Mamo pracuj dla branży IT

Częstym problemem dla rozpoczęcia kobiecej kariery jest pomysł na dobry start! W sieci można znaleźć  masę portali pomagających odnaleźć się przyszłym specjalistkom. Masa kobiet słysząc słowa „mamo pracuj” dostaje zastrzyk dodatkowych sił i motywacji! Świetną alternatywą dla przereklamowanych typowo kobiecych zawodów jest portal www.mamopracuj.pl. Jest to nowa szansa na realizacje własnych ambicji, a łącząc to z aktywnym uczestnictwem w dyskusjach w coraz bardziej popularnej grupie na Facebooku: „#mamo pracuj w IT” Twoja kariera programisty może nabrać dynamicznego tempa. A więc czas zacząć działać, nie tylko marzyć!