Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 marca 2024

Zadzwoń do nas       884 908 108

Kurs programowania – na czym polega nauka na bootcampie?

Kursy programowania stały się w ostatnich latach bardzo popularnym sposobem na rozpoczęcie kariery w IT. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na taką formę nauki kodowania i czy rzeczywiście udział w bootcampie może być sposobem na zostanie programistą?

Kurs programowania – alternatywa dla studiów wyższych

Posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych jest zdecydowanie ogromnym plusem. Jednak ta droga edukacji wymaga poświęcenia kilku lat na naukę. Na rynku pracy jest ogromne zapotrzebowanie na programistów, dlatego zrodziła się potrzeba szybszego edukowania nowych kandydatów na stanowiska programistów. Tak powstał bootcamp – jest to praktyczne przygotowanie do pracy. Może być to doskonały wybór jeśli zależy nam na czasie i nową pracę chcemy rozpocząć jak najszybciej. W tym miejscu trzeba dodać, że kurs programowania to jedynie początek nauki, a dalsze zwiększanie swoich umiejętności odbywa się już podczas pracy. Trzeba pamiętać, że w branży IT trzeba stale aktualizować swoją wiedzę i ciągle się uczyć – nawet najbardziej doświadczeni programiści stale korzystają z kursów, czy materiałów pozwalających na poznanie nowych rozwiązań czy aktualizację posiadanej wiedzy.
kurs programowania

Bootcamp – jak wygląda nauka na takim kursie?

Kurs programowania realizowany w oparciu o metodę bootcamp trwa najczęściej kilka tygodni. Czy w tak krótkim czasie można zdobyć poziom umiejętności, który pozwoli na rozpoczęcie pracy w branży IT? Jak najbardziej! Trzeba tylko pamiętać o tym, że nauka jest bardzo intensywna i aby osiągnąć cel konieczne jest pełne zaangażowanie i regularne wykonywanie zadań praktycznych przewidzianych w ramach bootcampu.
Bootcamp opiera się na praktyce, dzięki czemu możliwe jest szybkie zdobywanie nowych umiejętności. Wykonując zadania uczymy się najszybciej. Bardzo ważne jest również wsparcie trenerów, którzy posiadają duże doświadczenie zawodowe. Ich zadaniem jest przekazanie wiedzy i wsparcie podczas wykonywania zadań. Służą pomocą oraz radą, pokazując praktyczne zastosowania, technologie oraz ucząc dobrych praktyk programowania.
Kurs to nie tylko zajęcia w naszej szkole. W czasie wolnym studenci wykonują zadania domowe, do których mają swobodny dostęp. W ten sposób możliwe jest dostosowanie trybu nauki do ilości czasu. To proste – im więcej wysiłku włoży się w naukę na kursie programowania, tym lepsze i szybsze rezultaty.

Programista po bootcampie – co na to pracodawcy?

Dyplom ukończenia studiów informatycznych to z pewnością duża zaleta w CV. Jednak w oczach pracodawcy niekoniecznie musi być to plus. Dlaczego? Ponieważ posiadanie takiego wykształcenia przekłada się na oczekiwania potencjalnego pracownika. Jest doskonale przygotowany do zawodu i z tego powodu ma duże wymagania finansowe. Bywa też, że stanowisko pracy nie wymaga posiadania tak wielu umiejętności i lepszym kandydatem będzie osoba po kursie.
Kursy programowania szybko zdobyły popularność. Pracodawcy przekonali się, że absolwenci bootcampów świetnie radzą sobie z powierzonymi im zadaniami, a ich umiejętności rosną bardzo szybko. Z tego powodu chętnie zatrudniają osoby po kursach.

By |2019-12-13T14:12:38+01:0013 12 .19|Kategorie: Programowanie|Tagi: , , , , |