Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Nauka programowania a zarobki w 2017 roku – Coraz wyższe wynagrodzenie programistów w Polsce

Umiejętność kodowania jest bardzo ceniona na rynku pracy. Zapotrzebowanie na programistów rośnie, a tym samym łatwiej jest znaleźć pierwszą pracę, nawet bez większego doświadczenia zawodowego. Ile zarabia informatyk w Polsce? Śpieszymy z informacją, że wynagrodzenie programistów w roku 2017 wzrosło o ok. 7%.

Ile zarabia obecnie Front End Developer? Czy programista na stanowisku juniora może liczyć na wysokie wynagrodzenie? Odpowiedzi na te pytania poznacie w poniższym artykule.

Nauka programowania coraz bardziej się opłaca!

Jak donosi portal businessinsider.com.pl, w 2017 roku średnie wynagrodzenie programisty w Polsce wzrosło o 6,9%. Wzrost zanotowano zarówno u osób wykonujących pracę stacjonarnie, jak i zdalnie. To ile zarabia informatyk zależy oczywiście od umiejętności oraz posiadanego doświadczenia, jednak również początkujący koder może liczyć na korzystne zarobki. Junior programista zarabia obecnie średnio o 4,6% więcej.
Wniosek jest prosty – niezależnie od tego, jaką drogę w IT obierzemy, zdecydowanie warto rozpocząć naukę programowania.

ile zarabia informatyk

Ile zarabia informatyk w Polsce

Tendencję wzrostową widać szczególnie na południu Polski, gdzie średnie zarobki wzrosły o ponad 13%. W Warszawie i innych miastach także obserwuje się sporą poprawę niezależnie od rodzaju posiadanej umowy. W przypadku osób posiadających umowę o pracę średnie zarobki wynoszą 10 700 PLN.
A ile zarabia informatyk na stanowisku Front End Developera? W roku 2017 jest to aż 6,7% więcej. Zatrudnieni na umowę o pracę mają zarobki w wysokości średnio 10 200 PLN.

Front End Developer

Front End Developer u progu kariery

Szczególnie ciekawym tematem są zarobki osoby, która dopiero zaczęła naukę programowania. Wynagrodzenie Junior Developera na umowie o pracę mieści się w granicach 4900 – 8200 PLN.
Według przedstawionego raportu sytuacja programisty w Polsce jest z roku na rok coraz lepsza, co jest najlepszą motywacją do rozpoczęcia nauki programowania. Aby rozpocząć karierę w IT nie jest koniecznie posiadanie kilkuletnich studiów, alternatywą jest bootcampowy kurs programowania Front End Developer pozwalający na szybkie zdobycie umiejętności potrzebnych na stanowisku programisty.
 
 
Źródło: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/ile-zarabia-informatyk-w-polsce-zarobki-w-branzy-it/w7smlp2