Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Nauka programowania i pierwsza praca – programiści zarabiają najwięcej

Najczęściej pojawiającym się pytaniem podczas nauki programowania jest „ile mogę zarobić w pierwszej pracy?”. Jak wiadomo, programowanie to bardzo dochodowe zajęcie, a wynagrodzenie rośnie wraz z doświadczeniem. A ile może zarabiać osoba, która dopiero zakończyła naukę i rozpoczyna swoją pierwszą pracę? Czy można dobrze zarabiać po Bootcampie i po jakim czasie można spodziewać się zwiększenia zarobków?

Nauka programowania – najbardziej dochodowe zajęcie

Według raportu opublikowanego przez portal Pracuj.pl, obecnie najwięcej zarabiają osoby zajmujące się rozwojem oprogramowania. W regionach takich jak województwo mazowieckie, małopolskie i dolnośląskie jest to ponad 5000 zł brutto już na początku kariery. Oczywiście zarobki zależne są od posiadanego doświadczenia. Jak pokazują statystyki, w przypadku programowania wynagrodzenie rośnie najszybciej – specjaliści z tej dziedziny zarabiają sporo już na starcie oraz szybko zwiększają swoje wynagrodzenie.

bootcamp

Programowanie – umiejętność coraz bardziej potrzebna na rynku pracy

Nikogo nie trzeba przekonywać, że umiejętność programowania jest bardzo ceniona na rynku pracy. Osoby decydujące się na rozpoczęcie nauki programowania, zastanawiają się jak będzie wyglądało ich wynagrodzenie na początku kariery i jak szybko może rosnąć. Raport Pracuj.pl obrazuje zarobki po dwóch latach pracy – otóż w województwie mazowieckim wzrastają nawet o 82%. W przypadku programowania jest to znacznie szybszy wzrost niż w innych branżach, jak marketing czy administracja IT.

programowanie

Bootcamp, czyli jak rozpocząć pracę jako programista

Zarobki zdecydowanie zachęcają do nauki programowania. Tutaj najważniejsze są umiejętności praktyczne, a do rozpoczęcia pracy nie jest konieczne posiadanie wyższego wykształcenia. Doskonałym rozwiązaniem może się okazać Bootcamp, czyli intensywny kurs programowania przygotowujący do obowiązków na stanowisku programisty. W takim kursie mogą wziąć udział osoby całkowicie początkujące.

Zastanawiasz się, czy Bootcamp daje możliwość rozpoczęcia pracy w IT? Posłuchaj historii naszych absolwentów, które publikujemy na blogu – śledź naszego fanpage’a aby niczego nie przegapić 🙂

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pierwsza-praca-po-studiach-Stawki-od-4000-brutto-dla-wybranych-7649217.html