Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Nauka programowania – jak się uczyć

Są trzy możliwości nauki programowania. Jednak musisz pamiętać, że nauka programowania nie jest czymś, co można opanować w kilka dni, czy nawet tygodni. Programowanie jest ścieżką edukacji, która nigdy się nie kończy.

 

Nauka programowania kluczem do sukcesu

Możesz uczyć się samodzielnie, jednak jest to bardzo wymagająca droga, ciężko o obiektywną samoocenę i  trudniej o szybkie efekty, ponieważ nie jesteś pod okiem ekspertów – osób które pomogą Ci swoim doświadczeniem. Jest jednak sporo materiałów, które mogą Ci w tym pomóc. Wymaga to samozaparcia oraz dużo większego zaangażowania, niż podczas nauki z innymi. W tym przypadku plusem  będzie oczywiście samodzielne zarządzanie swoim czasem,  jednak będzie to wymagało dużo więcej poświęcenia. Kolejnym przykładem będą studia, które są najbardziej oczywistą drogą do tego zawodu. Nauka programowania na uczelni gwarantuje szczegółową wiedzę w tej dziedzinie. Jednak musimy wiedzieć, że aby dostać dyplom potrzebujemy minimum 5 lat ciągłej nauki, która niekoniecznie będzie przydatna w Twojej przyszłej pracy. Według nas, trzecim i zarazem najlepszym sposobem jest kurs programowania. W porównaniu do samodzielnej nauki, czy też studiów, poświęcimy na to dużo mniej czasu, ale za to będzie on wykorzystany dużo bardziej efektywnie.

Nauka programowania

 

Programowanie a nasza motywacja

Motywacja stanowi najtrudniejszą kwestię w podjęciu decyzji o rozpoczęciu nauki programowania. Przede wszystkim przełomowym krokiem jest zainteresowanie się branżą informatyczną, a później zdobycie się na odwagę i zapisanie się na kurs programowania. Wiemy już że programowanie to jedno z najbardziej opłacalnych zajęć z racji tego, że na rynku jest ogromny popyt na specjalistów IT.  Niemożliwym jest jednak nauczenie się zaawansowanych technik programowania w kilka tygodni – wymaga to lat nauki i szeregu doświadczeń,  lecz najważniejszą rolę odgrywa tu motywacja, daje ona jakość, a jakość to luksus, luksus zaś rodzi profesjonalizm.

Programowanie

 

Kurs programowania najprostszym sposobem

Jak już wyżej wspominałam, kurs programowania jest najlepszym i najprostszym sposobem do wejścia w świat IT. Już kilka tygodni da nam możliwości do podjęcia pracy w biurze jako junior Front End Developer. Programowanie jest dla każdego, wystarczy tylko samozaparcie i chęć rozwoju oraz zmiany samego siebie. Jeśli znudziła Ci się Twoja obecna branża lub szukasz nowszy wyzwań, nie zastanawiaj się! Przyjdź na kurs programowania. 🙂