Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Podstawy programowania – Nauka kodowania na UJ

Szkoła programowania Akademia 108 miała niedawno okazję kodować razem ze studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkania te odbywają się na prośbę Biura Karier UJ. Studenci mogą zobaczyć na czym polega praca Front End Developera oraz przekonać się, że programowanie jest ciekawsze niż powszechnie się uważa.

Podstawy programowania możesz poznać z nami

Nasza szkoła programowania pokazała studentom z jakich narzędzi korzysta web programista. Mogli oni przekonać się, że już poznanie podstaw programowania daje możliwość tworzenia własnych projektów. Wierzymy, że nauka poprzez praktykę jest najbardziej efektywna i taką formę miały też warsztaty na UJ. Uczestnicy stworzyli stronę internetową i przekonali się, że za pomocą JavaScript można sprawić, że staje się ona bardziej dynamiczna, a co za tym idzie ciekawsza.

szkoła programowania

Szkoła programowania – początek kariery

HTML5, CSS3 oraz JavaScript umożliwiają tworzenie interesujących stron www. Front End Developer używa ich, aby stworzyć to, co później będzie widoczne w przeglądarce. Strona musi być więc przejrzysta i po prostu atrakcyjna. Podstawy programowania dają możliwość tworzenia pierwszych autorskich projektów, które z każdym kolejnym będą coraz lepsze, a umiejętności praktyczne większe – tak zaczyna się kariera w branży IT. Możliwości rozwoju jest wiele, można pracować na pełny etat albo po prostu dorabiać sobie przyjmując zlecenia.
Szkoła programowania zapewnia przygotowanie do zawodu Junior Developera. Wszystko co trzeba zrobić, to włożyć w naukę programowania odpowiednio dużo pracy.

javascript

JavaScript sprawi, że Twoja strona będzie interaktywna

Warsztaty na UJ zawsze są mocno motywujące. Zdarza się, że uczestnicy odkrywają nową pasję i z zapałem biorą się za naukę kodowania. Akademia 108 prowadzi kursy, które umożliwiają bardzo intensywne zdobywanie wiedzy. Nauka kodowania to proces, który nigdy się nie kończy, ale najważniejszym etapem jest przyswojenie podstaw programowania. Uczestnicy poznają HTML5, CSS3 oraz JavaScript, mają również zepwniony profesjonalny mentoring na każdym etapie.
Mamy nadzieję, że następnym razem również zbierze się tak liczna grupa studentów zainteresowanych kodowaniem. Oczywiście, nauka programowania w naszej szkole przeznaczona jest nie tylko dla nich – na kurs mogą zgłosić się osoby w każdym wieku, niezależnie od tego czym zajmowali się wcześniej. Śledź nasz fanpage na Facebooku, żeby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami. Prowadzimy również warsztaty codevening dla osób planujących rozpocząć kurs programowania.