Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Programista freelancer – zalety pracy na własny rachunek

Praca o dowolnej porze, dobre zarobki, możliwość podejmowania się wybranych przez siebie zleceń – brzmi kusząco! Dziś coraz bardziej popularna jest praca jako freelancer. Możliwości zarobku w branży IT jest dużo, wystarczy więc podjąć decyzję i rozpocząć działanie w tym kierunku. Dziś trochę o zaletach pracy jako programista freelancer oraz o tym jak zdobyć umiejętności potrzebne do pracy.

Front End Developer freelancer – sam decyduj o swoim czasie

Niewątpliwą zaletą pracy jako programista freelancer jest możliwość pracy o dowolnej porze. Jeśli lubisz spać do późna, a najwięcej energii masz wieczorem, nic nie stoi na przeszkodzie by tak dostosować godziny pracy, by wykorzystywać godziny, podczas których jesteś najbardziej efektywny. Jakość pracy programisty będzie lepszy, co z pewnością zostanie doceniona również przez zleceniodawców. Będąc na etacie i rozpoczynając pracę wcześnie rano, możemy być zaspani, zmęczeni – w efekcie nasze działania są znacznie wolniejsze.
Drugą sprawą dotycząca czasu pracy programisty freelance jest dowolna ilość godzin spędzonych sprzed komputerem. Oczywiście zależy to od konkretnego zlecenia, ale przy dobrej organizacji możemy pracować na przykład przez 6 godzin dziennie. Dodatkowym atutem jest samodzielne decydowanie o wolnych dniach.

Programista jako wolny strzelec – sam odpowiadasz za swoją pracę

Pracując na własny rachunek unikasz negatywnych relacji z współpracownikami czy dostosowywania się do wymagań szefa. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie samodzielność. Kwestią, od której zależy praca Front End Developera na freelancie jest kontakt z klientem. Praca programisty może być więc bardzo elastyczna. Decydujesz o wszystkim – ustalasz swoją stawkę, zdobywasz doświadczenie, zarobki rosną, a przy tym nawet nie musisz opuszczać mieszkania!

programista

Nauka programowania – zawalcz o swoją przyszłość

Brzmi świetnie, ale co zrobić, aby móc zacząć pracę jako freelancer Front End Developer? Potrzebne będzie rzecz jasna zdobycie konkretnych umiejętności. Tutaj rozwiązaniem może być nauka programowania na bootcampie. Taki kurs to najszybszy sposób na zdobycie wiedzy zgodnej z aktualnymi „trendami”. Trenerzy podczas nauki na kursie Front End Developer wyjaśniają ważne aspekty pracy, które przydadzą się w samodzielnej pracy. Nauka programowania na kursie uczy samodzielności – pomoże to w dalszym kształceniu oraz w znajdywaniu rozwiązań podczas wykonywania zleceń. Optymistyczną wizją jest możliwość szybkiego rozwoju – wraz ze zdobywanym doświadczeniem łatwiej będzie zdobywać kolejne zlecenia.