Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Ile zarabia informatyk? Programista poszukiwany

W branży IT jest coraz większe zapotrzebowanie na pracowników. Z każdym rokiem na rynku pracy potrzeba więcej koderów, ponieważ jest to podstawa działania wielu gałęzi gospodarki. Osoba, która posiada odpowiednie kwalifikacje, może wybierać stanowisko według własnych oczekiwań, potrzeb i zainteresowań. Nauka programowania jest pierwszym krokiem w stronę nowej, ciekawej pracy. W jakich branżach te umiejętności są szczególnie doceniane i ile zarabia informatyk?

Programista jest ceniony wszędzie

Zawód programisty to bardzo ogólne pojęcie. Może się on rozwijać w wielu kierunkach, o czym warto zdecydować już na początku nauki programowania. W dzisiejszych czasach wszędzie wprowadza się nowoczesne systemy, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, a za każdym z nich stoją osoby znające się na kodowaniu. Czy to dziedzina biznesu, czy nauki, programista wszędzie może znaleźć pracę. Jest to zajęcie, które wpływa na codzienne życie każdego z nas.

ile zarabia informatyk

Ile zarabia informatyk i kto może nim zostać?

Inspirująca praca oraz to ile zarabia informatyk to mocna motywacja do nauki programowania. Niezależnie od tego jaki kierunek kariery obierze osoba potrafiąca kodować, najprawdopodobniej jej zarobki będą wyższe niż na tożsamych stanowiskach w innych branżach.
Nie jest prawdą, że trzeba ukończyć kilkuletnie, kierunkowe studia, by rozpocząć pracę w branży IT. Dzisiaj jako programiści spełniają się absolwenci studiów chemicznych, budownictwa czy nawet ASP, którzy postanowili się przekwalifikować.
Jak mówi prof. Janusz Filipiak – wykładowca akademicki, członek Narodowej Rady Rozwoju oraz założyciel firmy Comarch powiedział w wywiadzie dla Forbes:

„Sama informatyka bardzo się zmieniła, przestała być tylko wiedzą tajemną. To już nie jest pisanie zaawansowanego kodu na mikroassemblerze, ale bardziej składanie w całość fragmentów jakichś funkcjonalności, jeżdżenie myszą po ekranie. Dlatego dziś do pracy na stanowiskach informatyków przyuczamy ludzi po chemii, budownictwie lądowym, a ostatnio przyjmujemy nawet studentów Akademii Sztuk Pięknych. Ludzie kupują informatyka oczami, decyduje user experience, musi być on atrakcyjny.”

Nauka programowania – osiągniesz, co tylko zechcesz

Branża IT rozwija się w błyskawicznym tempie i coraz częściej docenia się programistów, którzy posiadają wielokierunkowe wykształcenie. Ogromne potrzeby na rynku pracy sprawiają, że pracodawcy chętnie zatrudniają osoby, które nie mają jeszcze dużego doświadczenia. Dzięki temu, chcąc się przebranżowić, nie trzeba rozpoczynać długich studiów od nowa, często wystarczy intensywny kurs programowania. Nie ma tutaj żadnych barier, nieważny jest wiek, ani dotychczasowe zajęcie – jeśli tylko chcesz, możesz zostać programistą, pod warunkiem, że w naukę włożysz odpowiednio dużo wysiłku.

nauka programowania

Programista potrzebny od zaraz!

Koderzy są potrzebni wszędzie. Dzisiaj praktycznie cała gospodarka opiera się na ich pracy. Czy to bankowość, uczelnie, medycyna czy nawet małe przedsiębiorstwa – wszyscy korzystają z wygodnych rozwiązań, które ułatwiają funkcjonowanie. Tak naprawdę, firma nie posiadająca nowoczesnych rozwiązań nie może dobrze prosperować. Czy to profesjonalna strona internetowa, która jest wizytówką firmy, czy systemy ułatwiające korzystanie z usług. Wszędzie otaczają nas nowoczesne rozwiązania, nic więc dziwnego, że programista jest na wagę złota. To ile zarabia informatyk jest najlepszym potwierdzeniem.