Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Programista – zarobki oraz ilość miejsc pracy motywacją do rozpoczęcia nauki

Jak wygląda obecnie sytuacja programistów na rynku pracy? Wiele osób decyduje się na zmianę branży i w tym celu zaczyna naukę na kursie programowania – w ten sposób w zaledwie kilka tygodni można zdobyć umiejętności praktyczne i rozpocząć pracę jako programista. Zarobki koderów są coraz wyższe, ilość miejsc pracy rośnie – to mocna motywacja do tego, aby rozpocząć naukę programowania.

Programowanie – umiejętność ceniona na rynku pracy

Branża IT rozwija się bardzo szybko, dlatego z roku na rok zapotrzebowanie na programistów staje się coraz większe. To bardzo dobra wiadomość dla osób planujących rozpocząć naukę programowania! Możliwe jest znalezienie ciekawej pracy w tym zawodzie i nie jest wymagane posiadanie kilkuletniego wykształcenia akademickiego. Równie dobrze można zdecydować się na bootcampowy kurs programowania, który przygotowuje do obowiązków na stanowisku junior programisty. Zarobki oraz duża ilość miejsc pracy zdecydowanie zwiększają motywację i zachęcają to podjęcia pierwszego kroku w stronę kariery w branży IT.

programowanie

Nauka programowania – na nowych koderów czeka praca

Osób zajmujących się programowaniem jest coraz więcej, ale czy w związku z tym na rynku pracy jest mniej wolnych stanowisk dla osób rozpoczynających swoją karierę? Wręcz przeciwnie!
Według danych portalu Pracuj.pl najbardziej pożądanymi specjalistami w 2018 roku byli pracownicy z branży IT. Jak obrazują dane z Bulldogjob.pl, liczba ogłoszeń o pracę dla programistów, testerów oraz administratorów wrosła aż o 123% w porównaniu do poprzedniego roku. Mało tego, liczba ta ciągle rośnie, ponieważ w styczniu 2019r. ogłoszeń było więcej niż w roku ubiegłym.

Programista i zarobki – ile obecnie zarabia?

Rośnie nie tylko zapotrzebowanie na programistów, zarobki również stają się coraz większe. Według danych z No Fluff Jobs wynagrodzenia w 2018 roku były większe o 7%. Na zarobki rzędu 10-15 tysięcy brutto mogą liczyć specjaliści z dużym doświadczeniem. A co z początkującym programistą? Zarobki junior developerów wynoszą średnio 6000 zł brutto, czyli o 500 zł więcej niż w roku 2017.

programista zarobki

Podsumowując, obecna sytuacja na rynku pracy wygląda bardzo pozytywnie dla osób, które dopiero zamierzają zacząć naukę programowania – zapotrzebowanie na koderów jest duże i stale rośnie, a zarobki są korzystne już na początku kariery w IT. Jeśli zastanawiasz się, czy programowanie to coś dla Ciebie i chcesz przekonać się jak wygląda nauka na bootcampowym kursie Akademii 108, zapraszamy na bezpłatne warsztaty Codevening – aktualne terminy oraz szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: Warsztaty programowania Codevening

Źródło: https://www.bankier.pl