Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Programista – zawód najszczęśliwszych pracowników

Dlaczego warto uczyć się programowania? Pierwszy i oczywisty powód to świetne zarobki. Ale pieniądze to nie wszystko! Jak się okazuje, programiści w zdecydowanej większości są zadowoleni ze swojej pracy – 87% koderów deklaruje satysfakcję ze swojego stanowiska pracy. Co wpływa na tak wysoki wskaźnik wśród progarmistów?

Nauka programowania – pierwszy krok do satysfakcji z pracy

Według badań przeprowadzonych przez resume.io programiści odczuwają duże zadowolenie ze swojej pracy – tak odpowiedziało aż 87% badanych osób. W przeprowadzonym badaniu jest to najwyższy wynik, a to oznacza, że programiści są najszczęśliwszymi pracownikami! 🙂 Programowanie może dawać wiele satysfakcji, pozwala także na ciągłe rozwijanie swoich umiejętności, a tym samym zwiększanie zarobków. Statystyki mówią same za siebie – zdecydowanie warto rozważyć rozpoczęcie nauki programowania 🙂

Programowanie

Programowanie – zalety pracy w IT

Portal resume.io sprawdził również jakie czynniki mają największy wpływ na zadowolenie z wykonywanej pracy. Najważniejszą kwestią okazało się nastawienie szefa – aż 92% badanych odpowiedziało, że pozytywne nastawienie oraz wsparcie ze strony pracodawcy ma kluczowe znaczenie dla satysfakcji z pracy. 89% osób odpowiedziało, że samozatrudnienie, czyli bycie własnym szefem może mieć pozytywny wpływ na samopoczucie podczas wykonywanych obowiązków. Dla pracowników bardzo duże znaczenie ma także możliwość pracy w elastycznych godzinach – tą kwestię wskazało aż 84% badanych. Oprócz tego znaczenie miało również otrzymywanie konstruktywnego feedbacku. Nic więc dziwnego, że to właśnie programista jest w czołówce najbardziej zadowolonych pracowników. Po pierwsze, zarobki są wyższe niż w innych branżach i to najczęściej bywa główną motywacją do rozpoczęcia nauki programowania. Po drugie, praca w IT często jest bardzo elastyczna jeśli chodzi o godziny pracy. Po trzecie – programowanie daje możliwość ciągłego rozwijania się i zdobywania nowych umiejętności.

Programowanie to świetne zajęcie! Ale jak zacząć?

Wizja wysokich zarobków oraz dużej satysfakcji z wykonywanej pracy to doskonała motywacja do nauki programowania. Ale jak to zrobić? Skuteczną, a jednocześnie szybką metodą mogą być kursy programowania. To alternatywa dla studiów – kilka miesięcy intensywnej nauki programowania przygotowuje do rozpoczęcia pracy. Dalszy rozwój można już kontynuować na etacie lub pracując jako programista freelacer.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/10-najszczesliwszych-zawodow-7957303.html