Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 7 grudnia 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Programowanie – w każdym wieku jest możliwe

Umiejętność kodowania nie jest czymś, co zdobywa się z dnia na dzień, ale zawsze, bez względu na wiek można rozpocząć naukę programowania i zostać świetnym specjalistą. Osoby mające doświadczenie życiowe mogą pochwalić się pewnymi cechami, które są bardzo przydatne w pracy programisty.

Nauka programowania – umiejętności idą w parze z doświadczeniem życiowym

Tak naprawdę każda osoba, która jest zmotywowana może rozpocząć naukę programowania i zostać programistą. Oczywiście umiejętności kodowania to podstawa, ale pracodawcy zwracają uwagę także na inne zdolności. Zdecydowanie na plus jest doświadczenie życiowe, które zdobywa się się latami pracy i stażem w innych zawodach. Takie osoby potrafią dobrze zorganizować swój czas pracy, wykazują się większą cierpliwością oraz odpornością na stres. To bardzo ważne cechy na stanowisku programisty. Determinacja przyda się również podczas kursu – bootcamp to intensywna nauka, a osiągnięcie celu uzależnione jest od zaangażowania i włożonego w to czasu.

bootcamp

Programista – pracownik na wagę złota

Programista po czterdziestce może być bardzo efektywny w swojej pracy. Życiowe doświadczenie wykształca pewność siebie i umiejętność szukania alternatywnych rozwiązań. Taki programista jest bardziej samodzielny i nie potrzebuje ciągłej pomocy ze strony współpracowników. Oprócz tego ma realne spojrzenie na rynek pracy – doskonale wie, że samo wykształcenie nie zapewni od razu wysokich zarobków. Potrzebny jest staż, a w branży IT z każdym rokiem doświadczenia wynagrodzenie rośnie.

programista

Bootcamp – każdy może programować

Kurs programowania może być doskonałym uzupełnieniem dotychczasowego CV, początkiem nowej drogi lub po prostu sposobem na rozwój posiadanych umiejętności. Bootcamp jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w krótkim czasie możliwe jest zdobycie potrzebnych do pracy umiejętności praktycznych.
Każdy bez względu na wiek musi włożyć w naukę programowania sporo wysiłku i czasu, aby zostać specjalistą – kluczem jest mocna motywacja, regularność w działaniu i chęć do ciągłego pogłębiania wiedzy. Bootcamp może być początkiem kariery programisty, niezależnie od tego czy masz 20, czy 40 lat 🙂

By |2021-06-02T21:54:06+02:0023 03 .18|Categories: Programowanie|Tags: , , , , |