Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 11 grudnia 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Urszula Dziewit-Gontowska – Rekruter o branży IT w Polsce

Wielokrotnie wspominaliśmy o tym jak obecnie wygląda rynek pracy w branży IT. Sytuacja jest bardzo korzystna z punktu widzenia przyszłych programistów – duży deficyt pracowników to szansa na szybkie znalezienie świetnej pracy.

Urszula Dziewit-Gontowska jest przedstawicielką firmy rekrutacyjnej. Opowiedziała nam jak wygląda obecny rynek pracy, jakie są przewidywania na najbliższe lata, na co trzeba zwracać uwagę poszukując pracy w IT oraz jakie są szanse na znalezienie pracy po kursie programowania.

Praca po kursie, czyli jak rozpocząć karierę programisty

Jak mówi Pani Urszula, obecnie w Polsce brakuje około 50 tysięcy programistów i liczba ta ciągle rośnie. Dzieje się tak, ponieważ branża IT rozwija się bardzo szybko, powstają coraz to nowe miejsca pracy, a uczelnie wyższe nie są w stanie tak szybko szkolić nowe osoby do pracy w zawodzie programisty. W tej chwili około 30% polskich firm z branży IT nie ma wystarczającej ilości programistów.

Zawód programista – jak szukać pracy?

Wiedza i umiejętności to klucz do znalezienia dobrej pracy w zawodzie programisty. Programowanie to przede wszystkim praktyka, dlatego warto jak najszybciej rozpocząć realizację własnych projektów.
Równie ważną kwestią jest odpowiednie zaprezentowanie się przed przyszłym pracodawcą. Do poszukiwania pracy w IT trzeba się dobrze przygotować. Bardzo istotne jest stworzenie profesjonalnego CV oraz doskonałe przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej.

zawód programista

Praca w IT po kursie programowania

Jak mówi Pani Urszula, bootcampowy kurs to skuteczny sposób na rozpoczęcie pracy w IT. Najważniejsze, aby podjąć decyzję i skutecznie dążyć do celu. Trzeba aktywnie wkroczyć na rynek pracy biorąc udział w rozmowach kwalifikacyjnych. Jest spora szansa na znalezienie pracy po kursie. Według Pani Urszuli absolwenci znajdują pracę w zawodzie programisty – niektórym udaje się to jeszcze w trakcie kursu, innym na krótko po zakończeniu, a zdecydowana większość studentów znajduje pracę w czasie od 1 do 3 miesięcy od ukończenia szkolenia. Kursy bardzo dobrze przygotowują do obowiązków na przyszłym stanowisku pracy. To sposób na zdobycie zawodu lub przebranżowienie się. Aby zdobyć pracę po kursie, trzeba przede wszystkim aktywnie brać udział w rynku pracy, a poszukiwania można zacząć jeszcze przed zakończeniem nauki.