Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

#zakodujPrzyszlosc – Martyna Banaś – relacja z modułu 7 Kursu Front End Developer

Martyna jest uczestniczką kursu Front End Developer w Szkole Programowania Akademia 108. Za nią siódmy moduł kursu programowania – opowiedziała nam o zagadnieniach, które pojawiły się podczas zajęć, o współpracy w grupie oraz o tym jak czuje się jako dziewczyna programistka.

Kurs programowania – moduł 7

Podczas zajęć studenci uczyli się zarządzania większą ilością kodu CSS w dużych projektach. Poznali preprocesory CSS, w szczególności SASS. Kurs programowania przygotowuje do pracy na stanowisku programisty, a znajomość takich rozwiązań znacznie przyspiesza i usprawnia jego pracę. Jest to również dodatkowy plus podczas rekrutacji.
Martyna nauczyła się również korzystania z narzędzia do automatyzacji zadań Gulp, którego używała do kompilacji plików SASS do CSS.
Kolejnym zagadnieniem był WordPress – konfiguracja, tworzenie motywów potomnych oraz programowanie niestandardowych funkcjonalności.

Programista i współpraca

Praca Front End Developera to nie tylko kodowanie. Konieczna jest również praca zespołowa. Jak mówi Martyna, od początku kursu programowania studenci byli zachęcani do współpracy. Dzięki temu nauczyli się sobie pomagać. Według Martyny praca w grupie jest mocno motywująca. Każdy uczestnik kursu jest zaangażowany i nastawiony na intensywną naukę, a to udziela się wszystkim.

programista

Programistka Front End Developer

Bardzo często pojawiają się pytania dotyczące kobiet programistek. Obecnie coraz więcej pań uczy się programowania, a na kursie Front End Developer zdarzają się grupy, w których kobiet jest więcej. Według Martyny płeć i wiek nie mają znaczenia – kluczem do sukcesu jest to ile energii włoży się w regularną naukę kodowania.

Niedługo relacja z kolejnego modułu kursu Front End Developer – obserwuj naszego fanpage’a na Facebooku aby niczego nie przegapić 🙂