Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 11 grudnia 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Kursy programowania – Czy warto w nie inwestować?

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że w branży IT jest spory deficyt pracowników – Nauka programowania – czy opłaca się zostać programistą? Programista jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych osób na rynku pracy, co wynika z coraz większego zapotrzebowania oraz niewystarczającej ilości wykwalifikowanych pracowników. Akademia 108 wychodzi naprzeciw tym potrzebom i daje możliwość szybkiego wdrożenia do zawodu. Kurs programowania to szansa na rozpoczęcie pracy dzięki bardzo efektywnej metodzie nauczania. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie: Czy warto zainwestować w naukę programowania?

Kurs programowania metodą bootcamp

Akademia 108 umożliwia wykonanie pierwszego kroku w kierunku kariery programisty. Jest to możliwe dzięki nowatorskiej metodzie bootcamp, która po raz pierwszy została wprowadzona w Stanach Zjednoczonych. Ma ona na celu bardzo szybkie wdrożenie rekrutów do armii. Nauka programowania ma podobne zasady. Uczestnik kursu rozpoczyna kodowanie już na pierwszych zajęciach i dzięki intensywnej pracy przygotowywany jest do konkretnych obowiązków na przyszłym stanowisku. Minimum teorii i maksimum ćwiczeń – to sposób na najszybsze przyswojenie wiedzy. Nawet osoba, która wcześniej nie miała do czynienia z tematem kodowania, może stać się świetnym programistą jeśli w rozwój umiejętności włoży odpowiednio dużo pracy.

nauka programowania

Nauka programowania – czy kurs umożliwia znalezienie pracy?

Często padają pytania dotyczące znalezienia pracy po kursie programowania. Czy kilkutygodniowa nauka może dać odpowiednie kwalifikacje? Odpowiedź nie jest jednoznaczna – to, czy uda Ci się znaleźć ciekawe stanowisko, zależy wyłącznie od Ciebie. Dla pracodawcy najważniejsze są umiejętności, dlatego liczy się to, ile pracy włożyłeś/aś w naukę programowania. Jeśli masz motywację do intensywnego rozwijania umiejętności praktycznych, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ci się uda. Po ukończeniu kursu programowania możesz już próbować swoich sił jako junior developer.

Programista przygotowany do zawodu

Szkoła programowania uczy w taki sposób, by studenci byli przygotowani do przyszłego stanowiska. Nauka rozpoczyna się od podstaw. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystywać możliwości narzędzi programistycznych oraz co zrobić, by Twoje przyszłe projekty były jak najlepsze. Na każdym etapie pomogą Ci doświadczeni mentorzy, którzy doskonale wiedzą jakie umiejętności są najważniejsze na początku kariery.

programista

Kurs programowania – czy to się opłaca?

Co znajduje się w cenie takiego kursu? Oczywiście zdobycie umiejętności praktycznych potrzebnych do pracy na przyszłym stanowisku. To najważniejsze kwalifikacje, które należy mieć aby móc rozpocząć karierę. Kurs programowania przygotowuje również do rozmów kwalifikacyjnych, które mają ogromne znaczenie podczas poszukiwania pracy.
Programista już na początku może liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Zazwyczaj jest ono wyższe niż na tożsamych stanowiskach w innych branżach. Zobacz – Programista, a zarobki po kursie programowania
Chęć do rozwijania umiejętności z pewnością zaprocentuje. Pamiętaj tylko, że najważniejsza jest intensywna praca! 🙂