Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 11 grudnia 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Podstawy programowania – czyli kim jest Junior Developer?

Dziś branża IT rozwija się bardzo dynamicznie. Nic dziwnego – informatyzacja pojawia się w każdym sektorze i usprawnia funkcjonowanie wielu placówek. Czy to nauka, medycyna czy biznes, wszędzie potrzebni są programiści. To dlatego na rynku pracy jest tak wiele miejsca dla miłośników kodowania.

Oczywistym jest, że to praca opłacalna i bardzo rozwojowa, ale jak nauczyć się programować i jakie są perspektywy osoby, która zdobyła już wiedzę z zakresu podstaw programowania? Po ukończeniu kursu w szkole programowania mamy wystarczające umiejętności praktyczne aby rozpocząć karierę jako Junior Developer.

Podstawy programowania jako start do zawodu

Junior Developer to ogólne określenie zawodu programisty, który posiada już umiejętności praktyczne, które pozwalają mu na wykonywanie podstawowych zadań na stanowisku. Jeśli w poszerzanie umiejętności włoży się odpowiednio dużo pracy, można osiągnąć bardzo wiele w stosunkowo krótkim czasie. Junior Developer oznacza zazwyczaj, że nie posiada on jeszcze dużego doświadczenia, ale potrafi już kodować.

szkoła programowania

Szkoła programowania – od czego zacząć?

Aby zostać Junior Developerem nie trzeba rozpoczynać kilkuletnich studiów. To dobra wiadomość szczególnie dla osób, które posiadają już zawód, jednak chcą się przebranżowić. Szkoła programowania daje taką możliwość. Kurs to odpowiedź na pytanie jak nauczyć się programować w najkrótszym możliwie czasie.
Junior Developer to osoba, która może z całą pewnością powiedzieć, że posiada już umiejętności kodowania i może podjąć się samodzielnej pracy, a także współpracować z innymi specjalistami. Podstawy programowania może poznać każdy, ale do wykonywania zadań potrzebna jest wiedza praktyczna. To właśnie otrzymujemy, korzystając z kursów prowadzonych przez szkołę programowania. Na zajęciach koduje się już od samego początku, by jak najlepiej przygotować się do czekających w przyszłości zadań.

Jak nauczyć się programować, by zostać Junior Developerem?

jak nauczyć się programować

Pierwszym krokiem do podjęcia pracy w branży IT, jest poznanie podstaw programowania i rozpoczęcie ćwiczeń. Najtrudniej jest nauczyć się kodowania na własną rękę, a najprostszym sposobem jest jest udział w intensywnym kursie programowania metodą bootcamp. To bardzo efektywny sposób przyswajania wiedzy, opierający się na zasadzie minimum teorii i maksimum praktyki.
Jeśli zastawiasz się jak nauczyć się programować, bootcamp może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sprawdź jakie kursy programowania prowadzimy.