Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Kurs programowania Front End Developer – co musisz wiedzieć przed udziałem w bootcampie?

Osoby, które planują rozpoczęcie nauki programowania, często pytają o kilka kwestii dotyczących bootcampu Front End Developer. W dzisiejszym artykule przedstawimy najważniejsze informacje, które pomogą Wam podjąć decyzję 🙂

Kurs programowania, czyli nauka od zera

Nie miałem styczności z programowaniem, czy mogę wziąć udział w bootcampie? – To pytanie pojawia się bardzo często. Spieszymy więc z informacją, że nauka programowania na bootcampowym kursie zaczyna się od podstaw. Nie wymagamy ani wiedzy, ani doświadczenia z zakresu programowania. Natomiast Twoje predyspozycje do zawodu sprawdzi test, który trzeba wykonać w procesie rekrutacji na kurs. Test obejmuje zagadnienia związane z umiejętnością logicznego myślenia – nie jest to sprawdzian z wiedzy matematycznej.

Bootcamp – kto może wziąć w nim udział?

Skoro mowa o matematyce, wyjaśnijmy również tą kwestię. Wiele osób myśli, że rozpoczęcie nauki programowania na bootcampie wymaga świetnej znajomości matematyki. Jest to jednak mit! Konieczna jest umiejętność logicznego myślenia, natomiast nie jest potrzebne aby uczestnik był geniuszem matematycznym. W kursach programowania bardzo często biorą udział humaniści, graficy, czy osoby z innych, zupełnie niezwiązanych z programowaniem zawodów, co potwierdzają historie naszych absolwentów – znajdziecie je na blogu.
kurs programowania

Nauka programowania na kursie i praca w IT – czy to takie proste?

Zapisuję się na bootcamp i zaczynam pracę jako programista! Czy to na pewno takie łatwe? To zależy, przede wszystkim od włożonego w naukę wysiłku. Kilka tygodni nauki na kursie programowania to nie tylko udział w zajęciach. Konieczne jest również realizowanie zadań domowych, które przewidziane są po każdym przerabianym zagadnieniu. Im więcej, tym lepiej! W naukę kodowania kluczową rolę odgrywa praktyka. Podczas bootacmpu przewidziane są zadania podstawowe, a dla chcących osiągnąć jak najwięcej, zadania dodatkowe. Sam certyfikat ukończenia kursu to nie gwarancja pracy – w branży IT najważniejsze są umiejętności, a te sprawdzane są podczas rekrutacji na dane stanowisko.
Nauka na kursie programowania jest bardzo intensywna. Ogromnie pomocna jest obecność trenerów, którzy pomagają podczas zajęć oraz poza nimi, odpowiadając a pytania i pomagając w realizowaniu zadań domowych.

Podsumowując, udział w bootcampie może wziąć każdy kto posiada:

  • umiejętność logicznego myślenia
  • chęć do intensywnej nauki programowania
  • motywację do działania
  • świadomość, że konieczna jest intensywna praca w trakcie trwania kursu