Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 marca 2024

Zadzwoń do nas       884 908 108

Nauka programowania – dlaczego warto być programistą? Cz. II

W poprzednim artykule przedstawiliśmy korzyści płynące z zawodu Front End Developera (Nauka programowania – czy opłaca się być programistą?). Pisaliśmy, że zawód ten jest korzystny finansowo oraz przedstawiliśmy sprzyjającą sytuację na rynku pracy, gdzie jest sporo miejsca dla nowych programistów. Oczywiście nie są to jedyne zalety tej profesji. To elastyczny zawód z ogromnymi możliwościami!

Nauka programowania ma wiele dróg rozwoju

Programowanie kojarzy się zazwyczaj z osobą przesiadującą przed komputerem, która wpisuje ciągi znaków całymi godzinami. Front End Developer to o wiele bardziej różnorodny zawód. Rozwijać się można w wielu kierunkach i tym samym realizować kreatywne projekty, które wraz ze wzrostem naszych umiejętności stają się coraz lepsze.
Programista to tak naprawdę bardzo ogólne pojęcie. Możliwości wyboru ścieżki kariery jest coraz więcej, ponieważ zawód ten rozwija się z roku na rok. IT jest najbardziej dynamiczną branżą, dlatego nie tylko rośnie liczba kierunków, w których możemy zacząć karierę, ale również zapotrzebowanie na pracowników. Są oni niezbędni w niemal każdym sektorze, czy to biznes, nauka, bankowość czy medycyna. Im większa informatyzacja, tym liczniejsze grono programistów potrzebnych do sprawnego działania systemów.
Programowanie to bardzo ciekawa praca. Nauka programowania polega na przyswajaniu umiejętności, a późniejszy wybór stanowiska można dostosować do własnych zainteresowań. Dodatkowo, jeśli po jakimś czasie zmienimy zdanie, możemy poszukać zajęcia w innym sektorze branży IT. Podczas kolejnej rozmowy rekrutacyjnej pochwalimy się już większym doświadczeniem.

programista

Programista – nie tylko na etacie

Kodowanie nie musi wiązać się z ośmiogodzinną pracą w biurze pod czujnym okiem szefa. Programista może zostać freelancerem i wykonywać zlecenia w domowym zaciszu. Wówczas sam decyduje, kiedy pracuje i jakie zadanie realizuje. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kodować na świeżym powietrzu albo pod kocem z kubkiem gorącej herbaty. Co ciekawe, często jest też tak, że pracodawca umożliwia wykonywanie obowiązków zdalnie, na przykład trzy dni w tygodniu. To niezaprzeczalna zaleta, a niewiele zawodów umożliwia taką elastyczność.

Programowanie – zawód na miarę nowoczesności

Oczywiście, wybór zawodu to przede wszystkim kwestia zarobków i możliwości rozwoju. Front End Developer nie jest zwykłym pracownikiem, który po prostu zarabia. Programowanie to swoisty sposób myślenia, który idzie w parze z rozwojem technologicznym obecnym wszędzie wokół nas. Dzisiaj niemożliwe jest funkcjonowanie bez komputerów, czy telefonów i każdy powinien znać przynajmniej podstawy, aby móc swobodnie korzystać z tych nowoczesnych udogodnień.

programowanie

Nauka programowania otwiera oczy na postęp cywilizacyjny i jest czymś, co pozwala rozwijać się w wielu dziedzinach. Nawet jeśli nie zamierzamy zajmować stanowiska programisty, te umiejętności mogą bardzo ułatwić dotychczasową pracę i sprawić, że staniemy się bardziej cenionymi pracownikami.
Nauka polega nie tylko na zgłębianiu tajników HTML5, CSS3, czy Javascript, to również rozwój kreatywności, która potrzebna jest do stworzenia interesujących projektów. Dobry pomysł zrealizowany przy użyciu odpowiednich narzędzi to najlepsze co może stworzyć Front End Developer.
Warto się odważyć i rozpocząć naukę programowania, a osiągnięcie celu zależy od zaangażowania i motywacji do intensywnego szlifowania umiejętności. Akademia 108 daje możliwość sprawdzenia, czy kodowanie to coś dla Ciebie – zapraszamy na warsztaty #codevening organizowane w Warszawie i Krakowie, w których może uczestniczyć każdy, kto myśli o kursie programowania.