Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 11 grudnia 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Programista i zarobki, czyli dlaczego warto pracować w IT

W dzisiejszych czasach umiejętność programowania jest bardzo ceniona. Zapotrzebowanie na dobrych koderów jest większe niż ich obecna ilość, dlatego programista to jeden z najbardziej opłacalnych zawodów. Najwyższe zarobki to nawet 13,5 tys zł. Już na początku kariery można liczyć na dobre wynagrodzenie, większe niż na tożsamych stanowiskach w innych branżach.

Jak donosi TVN24, w tym roku zarobki programisty w Polsce są wyjątkowo wysokie: Zarobki programistów w 2017 roku

Nauka programowania zdecydowanie się opłaca. Ile zarabia programista oraz od czego zależy wysokość jego wynagrodzenia – tego dowiecie się w dzisiejszym wpisie.

Programista – zarobki wyższe niż na innych stanowiskach

Jak donosi raport Sedlak & Sedlak, zarobki programisty są bardzo wysokie. 13,5 tys. zł – tyle wynosi najwyższe wynagrodzenie kodera, który posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie w zawodzie. To ile zarabia programista zależne jest od danego stanowiska, rodzaju umowy oraz oczywiście umiejętności, jednak zarobki kodera z doświadczeniem zaczynają się od 7 700 zł. To najlepszy dowód na to, że nauka programowania po prostu się opłaca. Jeśli włożymy w nią odpowiednio dużo czasu i wysiłku, jest szansa, że już po 3 latach nasze wynagrodzenie wyniesie bardzo dużo.

ile zarabia programista

Zarobki programisty na początku kariery

Pewnie zastanawiacie się ile zarabia programista na początku kariery, nie mając jeszcze doświadczenia zawodowego. Zarobki programisty są bardzo korzystne już na starcie. Jak wynika z raportu Sedlak & Sedlak, mediana wynagrodzenia młodszego specjalisty wynosi nawet ponad 6000 zł. Zależy to od rodzaju umowy – najbardziej korzystnie wygląda wynagrodzenie kodera na kontrakcie (6 100 zł). Optymistyczne są również zarobki w oparciu o umowę o pracę (4 900 zł) oraz umowę zlecenie (4 000 zł).

Ile zarabia programista w poszczególnych regionach Polski

Zarobki programisty różnią się w poszczególnych regionach naszego kraju. Na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć mieszkańcy Warszawy i Krakowa.
W województwie mazowieckim mediana wynagrodzenia starszego specjalisty to aż 11 000 zł, natomiast w małopolskim 9 800 zł.
Zdecydowanie warto podjąć wyzwanie i zacząć naukę. Biorąc udział w kursie można stosunkowo szybko rozpocząć karierę programisty. Zarobki mówią same za siebie – już po kilku latach pracy można osiągnąć bardzo wysokie wynagrodzenie. Z roku na rok zwiększa się zapotrzebowanie na koderów, a co za tym idzie coraz wyższe są również zarobki.

zarobki programista

Programista i zarobki – najlepsza motywacja do rozpoczęcia nauki

Przedstawione wyniki najlepiej pokazują, że zdecydowanie warto zostać programistą. Zarobki są wysokie i wszystko wskazuje na to, że będą jeszcze większe. Co ważne, nie trzeba kończyć studiów uniwersyteckich, równie dobrze można znaleźć pracę po kursie programowania. Po kilku tygodniach nauki możemy rozpocząć szukanie nowej pracy i dalsze doświadczenie zdobywać już będąc na etacie.

Wielu z naszych studentów znalazło świetne stanowisko, a jednym z nich jest Mateusz. Opowiedział nam o poszukiwaniu pracy oraz o samej nauce na kursie, zobaczcie: Mateusz Mółka – absolwent kursu Front End Developer rozpoczął swoją pierwszą pracę w Londynie

Kurs programowania to sposób na szybkie zdobycie potrzebnych kwalifikacji do pracy jako programista. Zarobki to świetna motywacja do ciągłego rozwijania umiejętności. Można osiągnąć bardzo wiele w stosunkowo krótkim czasie – wystarczy tego chcieć i włożyć w naukę odpowiednio dużo pracy 🙂