Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 25 września 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

#zakodujPrzyszlosc – Martyna Banaś – relacja z modułu 5 Kursu Front End Developer

Martyna to uczestniczka kursu Front End Developer w Szkole Programowania Akademia 108. Opowiedziała nam o tym jak wyglądał moduł 5 kursu, jak w ocenia swoje umiejętności na tym etapie i dlaczego nauka na kursie jest tak skuteczna.

Kurs Front End Developer – moduł 5

Martyna opowiada jakie zagadnienia poruszane były podczas modułu 5 kursu programowania. Wcześniej studenci poznali JavaScript – Relacja z modułu 4 kursu programowania. Teraz przyszła pora na jQuery oraz AJAX.
Biblioteki jQuery pozwalają na sprawniejsze pisanie skryptów w projektach stron internetowych. Natomiast AJAX nie jest technologią samą w sobie, a sposobem użycia kilku technologii, który pozwala na przesyłanie danych pomiędzy serwerem a przeglądarką bez przeładowywania całej zawartości strony.

Kurs programowania – postępy w nauce

Według Martyny postępy w nauce są widoczne szybciej niż się spodziewała. Przed rozpoczęciem kursu Front End Developer nie miała doświadczenia z programowaniem – po zakończeniu modułu 5 w szkole programowania potrafi nie tylko stworzyć strukturę strony internetowej, ale również nadać jej wygląd, dołączyć animację oraz przy użyciu JavaScript sprawić, że jest ona interaktywna.
Jak mówi Martyna, programowanie bardzo jej się podoba i stara się jak najwięcej czasu poświęcać na pogłębianie wiedzy.

szkoła programowania

Szkoła programowania a nauka samodzielna

Kurs programowania to kilkutygodniowa, intensywna praca. Martyna twierdzi, że w tak krótkim czasie nie zdobyłaby tylu umiejętności, jeśli zdecydowałaby się na naukę samodzielną. W szkole programowania może liczyć na pomoc mentorów, którzy nie tylko poprawiają błędy, ale uczą również dobrych praktyk programowania.
Bardzo ważna jest też kwestia motywacji. Uczestnicy kursu programowania dostają zadania domowe, rozwiązują również testy sprawdzające wiedzę, co zachęca ich do większego zaangażowania i skutecznego rozwijania umiejętności.

Wkrótce relacja z następnego modułu kursu Front End Developer w Szkole Programowania Akademia 108. Aby niczego nie przegapić, śledźcie naszego fanpage’a na Facebooku, tam pojawiają się bieżące informacje.