Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 11 grudnia 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

#zakodujPrzyszlosc – Martyna Banaś – relacja z modułu 6 Kursu Front End Developer

Martyna jest uczestniczką kursu Front End Developer w Szkole Programowania Akademia 108. Jest po szóstym module kursu – posłuchajcie czego się nauczyła, jakie są jej obecne umiejętności programowania oraz jak wygląda nauka poza zajęciami.

Programowanie na kursie Front End Developer – moduł 6

Jak mówi Martyna, podczas zajęć jak zawsze było dużo ćwiczeń praktycznych. Studenci poznali Framework Boostrap – jest on zbiorem komponentów, dzięki którym można znacznie szybciej tworzyć strony responsywne.
Bootstrap został stworzony przez programistów Twittera, można używać go do komercyjnych projektów. Na zajęciach studenci od zera tworzyli pełny projekt strony wykorzystując właśnie Bootstrapa.

Programista używający Bootstrapa – szybsza praca nad kodem

Bootstrap jest jednym z najpopularniejszych frameworków. Programista może dzięki niemu znacznie szybciej tworzyć strony dopasowane do różnych rozdzielczości ekranów. Bootstrap udostępnia również gotowe rozwiązania: przyciski, slidery, tabulatory, czy okienka modalne. Jak mówi Martyna, dzięki temu programowanie staje się jeszcze fajniejsze.

programowanie

Programowanie poza zajęciami

Nauka programowania to nie tylko kodowanie na zajęciach kursu Front End Developer. Im więcej czasu poświeci się na naukę, tym lepsze będą efekty. Ćwiczenia praktyczne to podstawa – jeśli programista poświęca na nie sporo czasu, to w szybkim tempie rozwija swoje umiejętności, a jego projekty stają się coraz lepsze.
Martyna przerabia materiał z zajęć, aby utrwalić sobie wiadomości. Wykonuje podstwowe zadania domowe, a jeśli chce więcej poćwiczyć, prosi o dodatkowe.
Podsumowaniem każdego zagadnienia na kursie jest test sprawdzający wiedzę.

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądał poprzedni moduł kursu Front End Developer, zajrzyjcie tutaj: Relacja z modułu 5 kursu programowania
Śledźcie naszego Facebooka, jeśli nie chcecie przegapić kolejnych relacji, które pojawią się niedługo.