Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 7 grudnia 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Dlaczego ciągle brakuje programistów?

Wielokrotnie wspominaliśmy, że w branży IT jest coraz większy deficyt pracowników (Nauka programownia – czy opłaca się zostać programistą?). To duża korzyść dla osób, które zamierzają rozpocząć naukę programowania, jest bowiem duża szansa, że znajdą ciekawe stanowisko pracy. Dzisiaj postaramy się wyjaśnić, dlaczego właściwie tak się dzieje, że wciąż brakuje programistów.

Programista potrzebny od zaraz

Bardzo często pojawia się w mediach informacja, że z roku na rok brakuje coraz więcej osób, które znają HTML5, CSS i JavaScript. Czy faktycznie jest tak mało programistów? Nie do końca. Głównym powodem takiego zapotrzebowania na nowych koderów jest bardzo szybki rozwój technologiczny. Informatyzacja obecna jest dzisiaj właściwie w każdym sektorze gospodarki, dlatego wszędzie potrzebni są programiści.

HTML5, CSS3 – co daje poznanie podstaw?

Wiele osób uważa, że do tego zawódu potrzebne jest wykształcenie akademickie. Nie do końca – długi proces nauczania jest kolejnym powodem zwiększania się zapotrzebowania na programistów. Branża IT rozwija się tak szybko, że szkoły wyższe nie są w stanie zapewnić odpowiedniej ilości pracowników przy kilkuletnim toku studiów. Lepszą i szybszą aleternatywą są kursy programowania, które dają możliwość szybkiego poznania HTML5, CSS i JavaScript oraz narzędzi programistycznych. Nauka ukierunkowana jest na zadania wykonywane na stanowisku programisty, a kluczem do zdobycia umiejętności jest duża ilość ćwiczeń praktycznych.

html5

JavaScript to sposób na stworzenie ciekawego projektu

HTML5 i CSS to podstawowa w pracy Front End Developera. Dodatkowo dzięki JavaScript tworzy interakcje strony z internautą, jednak aby było to możliwe, konieczne jest przyswojenie solidnych umiejętności praktycznych. Taką szansę daje kurs programowania – to bardzo intensywna nauka kodowania, która może zapewnić Ci stanowisko pracy w przyszłości, jeśli włożysz w to odpowiednio dużo wysiłku.

javascript

Programista u progu kariery

Podsumowując, deficyt programistów wynika z bardzo dynamicznego rozwoju branży IT i niewystarczającej liczby wykształconych koderów. To bardzo optymistyczna sytuacja dla tych, którzy planują rozpoczęcie nauki programowania. Po kursie programownia można starać się o stanowisko junior develoepra i rozwijać umiejetności praktyczne już podczas pracy.