Korzystając ze strony akceptujesz politykę prywatności i opisany w niej sposób przetwarzania plików cookie. Zapoznaj się z polityką prywatności
Zapoznaj się z polityką prywatnościZgadzam się

NAJBLIŻSZE KURSY: Kurs Indywidualny: 11 grudnia 2023

Zadzwoń do nas       884 908 108

Kreatywny programista – wyzwania Front-end Developera

Jakiś czas temu przedstawiliśmy wam kilka mitów na temat zawodu programistyProgramista i 5 najważniejszych mitów na jego temat. Bardzo często słyszy się opinie, że jest to osoba zajmująca się wyłącznie pisaniem kodu, która komunikuje się głównie ze swoim komputerem. Nie jest to prawdą – koder musi współpracować z wieloma osobami, szczególnie przy większych projektach, a sama praca nie opiera się wyłącznie na stosowaniu HTML, CSS czy JavaScript.

Programista z pomysłem

Front End Developer to inaczej programista zajmujący się „frontową” częścią witryny internetowej, czyli tym co widzi przeglądający ją użytkownik. Wymaga to więc dobrej znajomości HTML, CSS i JavaScript. Pozwalają one na stworzenie strony www, która będzie czytelna i po prostu interesująca. Liczy się więc nie tylko znajomość narzędzi programistycznych, ale także pomysł na to jak wykorzystać umiejętności do realizacji zamierzonego celu.

programista

Front End Developer – czym się zajmuje?

Dobra znajomość narzędzi to podstawa. Ale czy to wystarczy do codziennej pracy nad kolejnymi projektami? Niekoniecznie, ponieważ każda stworzona strona musi być oryginalna. Potrzebne jest ciągłe szukanie ciekawych rozwiązań – zarówno podczas planowania, jak i programowania. Dobry koder potrafi zastosować nowe technologie, aby usprawnić działanie strony. Kurs programowania to szansa na szybkie przyswojenie potrzebnej wiedzy z zakresu programowania – najważniejsze, abyśmy chcieli stale się rozwijać. Praca w branży IT wymaga ciągłego doskonalenia umiejętnosci.

javascript

Javascript, HTML, CSS czyli narzędzia do realizacji celu

Podsumowując, do pracy Front End Developera nie wystarczy znać HTML, CSS czy JavaScript. Można powiedzieć, że są to po prostu narzędzia, które umożliwiają realizację pomysłu na ciekawą aplikację lub stronę internetową. Oczywiście, znajomość technologii webowych to podstawa, ale kreatywność jest równie ważna. Zawód Front End Developera to kreatywne idee połączone z umiejętnościami kodowania. Tylko wtedy programista może tworzyć oryginalne i po prostu ciekawe projekty.